Bazı cinsel pozisyonlar gebe kalmak için diğerlerinden daha mı iyidir?

Herhangi bir cinsel pozisyonun, kavramaya daha yatkın olduğuna dair kanıt yoktur. Misyoner pozisyonu gibi bazı pozisyonların diğerlerine göre daha umut verici olduğunu duymuş olabilirsiniz, çünkü sperm servikse en yakın şekilde salınır, ancak bunu kanıtlamak için hiçbir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Diğer yandan, uygun zamanlama önemli bir faktördür. Çoğu kadın, her dönemde en fazla altı gün boyunca doğurganlık penceresi olarak adlandırılan dönem geçirir. Doğurganlık penceresi yumurtlamadan beş gün önce açılır ve yumurtlama gününde kapanır. Yumurtlamadan hemen önce en bereketli zamanınızdır, bu yüzden gebe kalma olasılığını artırmak için, yumurtlama gününden hemen önce ve sonra tekrar yumurtlama gününde cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Gebe kalmaya çalışıyorsanız, daha sık seks yapmamanız ya da yapmanız gerektiği fikrine dair bir kanıt da yoktur. Eşinizin spermi normal ise, günden güne yenileniyor demektir, bu yüzden beklemeye gerek yoktur. Temel nokta, yumurtladığınız güne yakın seks yapmaktır.

Orgazm olmak, gebe kalma şansını artırıyor mu?

Bazı insanlar, eşinin boşalmasından sonra boşalmanın, bir kadının hamile kalma ihtimalinin artıracağına inanır, ancak bu düşünceyi destekleyen hiçbir kanıt yoktur. Dişi orgazmı gebe kalmak için gerekli değildir, ancak orgazmdan alınan uterus kasılmalarının spermleri fallop tüplerine doğru itmesi mümkündür. Rahim, özellikle yumurtlama döneminde, seks yapmamanız halinde istemsiz olarak daralabilir.

Gebe kalma şansını artırmak için seks yaptıktan sonra yatmaya devam edeyim mi?

Bunun da bir fark yarattığına dair bir kanıt yoktur. Yumurtlama yaklaştıkça, yapışkan vajinal akıntı (servikal mukus) fark edebilirsiniz. Bu tip mukus ‘spermleri’ yakalar, bu yüzden bazı spermler dışarı çıksa bile, spermlerin çoğu vücudunuzda hayatta kalır. Ve her boşalmada milyonlarca sperm alınır, hemen ayağa kalksanız bile, bunların yumurtaya doğru yol alması gerekir.

Not: Bir yıl veya daha fazla (veya 35 yaş veya üzerindeyseniz altı ay boyunca) süredir hamile kalmaya çalışıyorsanız veya düzensiz adet dönemleriniz varsa, bir doğurganlık uzmanı ile görüşmek iyi bir fikirdir.

Bebek Sahibi Olmak İçin İdeal Seks Pozisyonları

Misyoner pozisyonu (Missionary)

Sadece şunu söyleyelim, dünyanın dört bir yanında, bebeklerin çoğu bu pozisyonla ortaya çıkıyor. En yaygın ve en popüler seks pozisyonu olan misyoner, aynı zamanda bir bebek yapmak için en rahat pozisyondur. Partneriniz üsttedir ve siz sırt üstü uzanırken, spermler serviks için mümkün olan en iyi yolu bulur ve gebe kalmanıza yardımcı olur.

Köpek stili (Doggy)

Partnerinizin köpek tarzının harika olduğu konusunda sizinle hemfikir olacağından eminiz. Ama bilemeyecekleri şey, bir bebeği hızlı bir şekilde kavramak için de mükemmel bir yol olmasıdır. Bu belirli hamilelik pozisyonları, spermin daha derine kolayca ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca serviks, diğer pozisyonlardan daha fazla açılır ve spermlerin içeri girmesini kolaylaştırır. Hamile kalmak için en iyi pozisyonlardan biridir.

Parlayan Üçgen (Glowing Triangle)

Adın size fikir vermesine izin vermeyin. Parlayan üçgen, popüler misyonerlik pozisyonundan sadece bir bükülme ile farklıdır. Mesela misyoner gibi, parlayan üçgende partneriniz yine üsttedir. Tek fark şudur, bu özel pozisyonda, erkek ayakları veya dizleri üstünde durur ve siz eşinizi bacaklarınızı açarak araya alırsınız. Pelvisiniz hafifçe kaldırıldığında, bacaklarınızı eşinizin etrafına kolayca sarabilirsiniz. Parlayan üçgen daha derine ilerlemeyi sağlar ve aynı zamanda pelvisin yukarı doğru eğilmesini sağlar ve bu da gebe kalma şansını artırır.

Örs (Anvil)

Misyoner pozisyonunun başka bir türüdür. Bu pozisyonda, erkek yine üsttedir, ama o, girmeden önce bacaklarınızı kırıp dizlerinizi kendinize doğru çekerek kaldırmalısınız. Derin penetrasyon için mükemmel bir pozisyon ve aynı zamanda G-noktanıza da etki edilmesine yardımcı olur, her ikisi de gebe kalmanıza yardımcı olabilir.

Sihirli Dağ (Magic Mountain)

Köpek stilinin bir başka şeklidir, sihirli dağ hızlı bir şekilde hamile kalmak için en iyi pozisyondur. Köpek pozisyonundan farklı olarak, partneriniz sırtınız onun göğsüne doğru olacak şekilde size doğru eğilir. Daha iyi bir denge için kafanızın altında yastık kullanabilirsiniz. Sihirli dağ pozisyonu, spermin daha derine, daha hızlı hareket etmesine izin verdiği için bebek yapmak için mükemmeldir. Ayrıca G-noktasını vurur ve orgazm olmanıza yardımcı olur.

Kaşık (Spoon)

Kaşık, sadece bir bebek yapmak için değil, aynı zamanda ilişkiyi sağlamlaştırmak için de çok romantik bir pozisyondur. Bu pozisyonda, yan olarak uzanıyorsunuz ve eşiniz sizi arkadan kavrıyor. Bu pozisyon, pelvisinizin 90 derecelik bir açıyla eğilmesini sağlayarak eşinizin spermlerinin içeriye, daha iyi ulaşılmasını sağlar.

Saban (Plough)

Bu pozisyon cesurlar için: Eğer fiziksel olarak formdaysanız ve gebe kalmaya çalışırken cinsel yaşamınızı renklendirmeye çalışıyorsanız, sabanı deneyebilirsiniz. Bu pozisyonda, bir saban olacaksınız. Elleriniz ve dirseklerinizin üzerinde yüz üstü yatıp, bacaklarınız havada durmanız gerekir. Endişelenmeyin. Partneriniz içeri girdiğinde sizi bacaklarınızdan tutabilir. Bunu harika bir hale getiren şey, yer çekiminin işini yapmasına ve spermleri servikse doğru çekmesine izin vermenizdir.

Kelebek (Butterfly)

Kelebek kadar güzel bir ismi var ancak yumuşak ve romantik değil! Bebeğinizin macerasını hızlandırmak için mükemmel bir pozisyondur. Sırt üstü yatağın ucunda ya da masanın üzerinde uzanmanız gerekecek. Evet, bu özel konum için bir desteğe ihtiyacınız olacak. Ardından, eşinizin bacaklarınız arasında hareket etmesi ve kalçalarınızı kaldırması gerekecektir veya kalçalarınızın altına yastık koyabilirsiniz. Kelebek hamile kalmak için en ideal pozisyonlardan biridir ve aynı zamanda cinsel yaşamına biraz heyecan katabilir. Ayrıca spermlerin vajinada daha uzun süre kalmasına yardımcı olur ve daha iyi gebe kalma şansı sağlar.

Author

Write A Comment