Hamile kalmak isteyen kadınlar elbette bunu bazen doğal yollardan gerçekleştirebiliyor, bazen de çeşitli medikal tedavilerden faydalanmak zorunda kalıyorlar. Doğal yoldan gebelik elde etmek herkesin tercih ettiği seçenek ve mecbur kalmadıkça aşılama, tüp bebek gibi tedavilerden uzak durma isteğinin olması da anlaşılabilir bir durum. Zira tedaviler boyunca kadın ve erkekler psikolojik olarak yıpranıyor, kendilerinde bir sorun olduğunu ve bunun utanılacak bir şey olduğunu düşündüklerinden dert sahibi oluyorlar.

Lakin pek çok vakada, doğal yollardan gebeliği elde edebilmek için bazı destekleyici adımlar atmak gerekebiliyor. Hamile kalmak için incir kürü de bu destekleyici adımlardan bir tanesi ve tam olarak ne işe yaradığını anlamak için gebe kalmanın detaylarına biraz inmek gerekli. Ardından da incir kürü hakkında tüm merak ettiklerinize değineceğiz.

Doğal Yoldan Hamilelik

Doğal yoldan hamilelik, atalarımızın binlerce yıldan beridir sürdürdükleri üreme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor ve insan doğası bu şekilde ilerlemeye müsait. Ancak maalesef kadın ve erkeklerde ortaya çıkabilen çeşitli sorunlar, doğal gebeliğin elde edilmesini oldukça zorlaştırıyorlar.

Doğal gebelik sürecinde anne adayı her ay bir tane yumurta üretir ve baba adayından gelen spermler bu yumurtayı döllemek için çaba gösterirler. Eğer döllenme mümkün olursa, döllenmiş olan yumurta, yumurtalıklardan fallop tüplerine gelir ve daha sonra buradan rahme düşerek oraya tutunur. Tutunma neticesinde artık hücre bölünmesi hızlı bir şekilde devam eder ve bebek oluşmaya başlar.

Gebelik Elde Etmekte Yaşanan Sorunlar

Gebelik elde etmek isteyen çiftler bazen erkekten bazen de kadından kaynaklanan sorunlarla boğuşabiliyorlar. Erkeklerdeki sorunlar eğer az da olsa sperm mevcutsa sperm aspirasyonu ile bir şekilde atlatılabilirken, kadınlardaki sorunlar genellikle daha karmaşık tedaviler gerektiriyorlar.

Rahimde bulunan miyomlar, fallop tüpü sorunları, yumurta adedi veya kalitesindeki problemler gibi onlarca farklı konu, maalesef kadınlarda kısırlık sebepleri arasında bulunuyor. Bunların bazılarını atlatabilmek için operasyonlar gerekebilirken, bazılarını ise basit tedaviler ile egale etmek mümkün.

Hamile kalmak için incir kürü kullanımı yumurta sayısını arttırabilmek için genellikle tercih ediliyor ve bunun yanında yumurta çatlatma işlemi için de biraz değiştirilerek kullanılabiliyor. Dolayısıyla yumurta sayınızla ilgili bir sorun varsa incir kürü denemeleriniz arasında yer almalı.

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü

Yumurta sayısını arttırmak için incir kürünü uygularken ihtiyacınız olan şeyler klor barındırmayan bir su ve sekiz tane kuru incir. Klorsuz olması gerektiği için suyu musluk suyundan değil de içme suyundan alırsanız daha doğru olacaktır.

Yarım litre kadar içme suyunun içerisine kuru incirleri eklemeli, yirmi dakika kadar ağzı kapalı bir şekilde kaynatmaya devam etmelisiniz. Karışım kaynayıp da ılıdıktan sonra incirlerden ayırmak için süzgeçten geçirmeli, iki farklı kaba doldurduktan sonra iki öğünden on beş dakika önce içmelisiniz.

Eğer incirlerinizin üzerinde pudra tabakası mevcutsa ilk olarak onları yıkamalı ve bu tabakadan kurtulmayı unutmamalısınız. İncir kürü iki defa yirmi beş gün şeklinde uygulanır ve iki yirmi beş gün arasına 7 günlük bir dinlenme süreci eklenir ve bu süreç de tam olarak adet dönemine denk gelir. İncir kürünü her gün taze bir şekilde hazırlamanız gerektiğini de unutmayın.

Yumurta Çatlatma İçin İncir Kürü

İncir kürünü yumurta adedini arttırma değil de yumurta çatlatma amacıyla kullanacaksanız incirleri kaynatırken 6. dakikada dilimlediğiniz havuçları suya ekleyin ve toplam kaynama süresine 4 dakika daha ekleyin. Bu sayede yumurtalarınız daha kolay çatlayacaklardır ve döllenme ihtimalleri de artmış olacaktır.

Write A Comment