Yaşam tarzınızda basit ama güçlü değişiklikler yaparak, sağlığınızda çok büyük faydalar elde edebilirsiniz. Amaç her bakımdan denge sağlamaktır. Eğer bunun gerekliliği konusunda ikna olmadıysanız, kendinizi bir rock yıldızı olarak düşünün.

Hastalarımdan aldığım olumlu sonuçlar ve kulaktan kulağa yayılan büyüleyici tavsiyeler sayesinde, seyahat eden birkaç ünlü ile çalışma fırsatım oldu ve bunun sonucunda “Rock Doktoru” olarak anılmaya başladım. Bu deneyim amansız stresi, sosyal tecridi, bağımlılık yapan aktivitelere karşı hoşgörüyü ve hareket halinde yetersiz beslenmeyi içeren sağlıksız bir yaşam tarzının zorlukları konusunda gerçekten aydınlatıcı oldu.

Bu sanatçılar, diğer rahatsızlıkların arasında düşük dayanma gücü, kronik ağrı, yüksek tansiyon ve uykusuzluk gibi sorunlarla da uğraşıyorlardı. Bu kulağa tanıdık mı geliyor? Bir rock yıldızının yaşam tarzı ile programında sağlıklı beslenmeye, uyumaya ve eğlenmeye zaman bulunmayan aşırı stresli bir Baby Boomer’ın (doğum patlamasının yaşandığı ikinci dünya savaşı ile soğuk savaş arasındaki dönemde doğan kişi) yaşam tarzı arasında kaygı verici paralellikler mevcut.

Pek çok insan rock yıldızlarının yaşantısına hayrandır fakat acı gerçek cazibeli olmaktan çok uzaktır. Ünlü kişilere çılgınlık derecesinde hayran olanlar, bir ünlünün hayatının büyüleyici, şımartıcı ve problemsiz olduğunu düşünebilirler. Oysa ünlülerin yaşam kaliteleri ortalamanın çok altındadır. Her zaman yolda olan bu sanatçılar, bütünsel ve sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturan her şeye kapalıdırlar. Bol miktarda uyuşturucu ve alkol ve sevgisiz içi boş cinsellik ilişkiler gibi pek çok ayartıcı şeyle kuşatılmıştırlar. Biraz duygusal destek sağlayan o cinsellik ilişkiler, arkadaşlarından ve sevdiklerinden tecrit olmalarına yol açarak sorunu daha da artırırlar.

Çoğu durumda bağışıklık sistemlerini güçlendirme ihtiyacı duydular ve dolayısıyla kendilerini daha iyi hissetmelerine ve daha enerjik olmalarına yardımcı olması için takviyeler ve bazen de B12 vitamini enjeksiyonları kullandılar. Tahmin edileceği gibi, eğlence sektöründeki bazı kişiler gezegenin en kötü beslenen insanlardır. Dolayısıyla beslenmeye ilişkin tavsiyeler, o yıldızların tedavilerinin önemli bir parçasını teşkil etti. Şöhret olmaya hiç hevesli değilim, çünkü ünlülerin yetenekli fakat hepimiz gibi yardıma ihtiyaç duyan kusurlu insanlar olduklarını biliyorum. Sağlıklı yaşam tarzıyla ilişkili faktörler bakımından, onların yaşam kaliteleri de rehberlikten eşit derecede fayda görür.

Write A Comment