56 yaşındaki Rhonda Andretti, 50. doğum gününden kısa bir süre sonra menopozun semptomlarını yaşamaya başladı. Bu semptomlara ateş basmaları, çalkantılı ruh hali, anksiyete, gece terlemeleri, uykusuzluk, bitkinlik, düşünce bulanıklığı, kaşıntı, vajinal kuruluk, cinsel ilişki sırasında ağrı ve libidonun tümüyle kaybedilmesi de dahildi.

Bu durumu şöyle ifade etti: “Hepsi bende mevcuttu! İnsanoğlunun bildiği her menopoz semptomu. Tüm reçetesiz satılan ilaçları denemiştim fakat hiçbiri bende işe yaramamıştı. Kanser korkusundan ötürü sentetik hormon replasmanı tedavisi istemiyordum fakat hayatım artık hiçbir seçeneğimin kalmadığını düşünmeme neden olacak kadar kontrol edilemez hale gelmişti.” Jinekoloğu kendisine sentetik östrojen yazdı. Birkaç hafta içinde ateş basmaları, gece terlemeleri ve uykusuzluğu azalmaya başladı fakat hala şiddetli anksiyete, sinirlilik ve düşük libido sorunları yaşıyordu.

Yaşlanıyor olması konusunda kendini iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğu bir zamanda, hayatı birden cehenneme dönmüştü. “Yaşama coşkumu kaybetmiştim. Ayrıca kızımı trajik bir otomobil kazasında kaybetmiştim ve onun küçük çocuklarına bakıyordum. Bir çocuğun ölümü kahredici bir şey fakat bunun yanı sıra bir de annelerini yeni kaybeden iki küçük güzel kızın sorumluluğu ve çok emek isteyen bir kariyer söz konusuydu ve tüm bunların üstüne bir de bu menopoz semptomları eklenmişti. Aklımı kaçırmakta olduğumu düşündüğüm günlerdi.”

Bunun için doktoru ona bir antidepresan yazdı. “Hayata olan sevgimi kaybetmeme gelince; hayat beni aşırı halsiz ve perişan bir hale getirmişti. Hiçbir yere gitmek veya hiçbir şey yapmak istemiyordum. Çünkü çocuklara sinirlenip bağıracaktım ve onların benim tahammülsüzlüğümü ve asabiliğimi hak etmediklerini biliyordum. Kocam bana destek olmaya ve yardım etmeye çalışmış fakat yaşadığım sıkıntıyı anlayamamıştı.”

Beni evinden iki saatlik mesafede olan Ohio eyaletine bağlı Columbus ilinde buldu. Bunu şöyle anlatır: “O gün hayatımı geri kazanma yolculuğum başladı. Şu an tüm semptomlarıma hitap eden biyo-özdeş hormonlar ve bunların yanı sıra besin takviyeleri kullanıyorum. Artık uyuyabiliyorum ve ateş basmalarım ve gece terlemelerim sona erdi. Libidom da daha iyi durumda. Fakat hepsinden önemlisi, çok çabuk sinirlenmiyorum veya sürekli asabi değilim. İki kızıma karşı sabırlıyım ve hayat artık daha bir ahenkli. Hayatıma tekrar mutluluk geldi.”

Eksiksizliğe ve iyimserliğe bu tür bir geri dönüş oldukça memnuniyet vericidir. Rhonda’nın mükemmel sağlığa geri dönüşünü hızlandırmada besin takviyelerinin veya nutrasotiklerin yardımı oldu. Herhangi bir yan etkisi olmayan doğal biyo-özdeş hormonlarla yapılan tedavisi, tüm menopozal semptomlarını hafifletti ve dengeli canlılık duygusunu pek çok yönüyle geri kazandırdı.

Hormonal dengesizlikler, yaşlanmaya özgü sıkça görülen belirtilerdir. Ele alınmadıkları taktirde fiziksel sağlığınızı bozar ve yaşama isteğinizi içinizden çekip alırlar. Ayrıca kanser gibi önemli hastalıklara da neden olurlar.  Biyo-özdeş hormonlar, vücudunuzda doğal olarak üretilen hormonlarla aynı moleküler yapıya sahiptirler. Bu da vücut dengesinin geri kazanılmasında kendilerinden doğru biçimde yararlanılmasına ve doğal bir şekilde metabolize olmalarına imkan verir. Yaşlanırken çoğu zaman kaybolan gücünüzü ve canlılığınızı geri kazandırmak için bütünsel olarak etki ederken, aslında sizi hastalıklardan da korurlar.

Biyo-özdeş hormonlar Rhonda’nın yaşam kalitesini fiziksel, duygusal ve zihinsel olmak üzere her yönüyle düzeltmeye yardımcı oldular. Bu, bitki bazlı takviyelerin tüm vücut üzerinde olan etkisidir. Özellikle düzenli egzersiz ve iyileştirilmiş beslenme gibi diğer sağlık uygulamalarıyla bir arada dendiğinde, sonuçlar sadece olağanüstü iyi olabilir. 

Comments

  1. Yaşar gursoy Reply

    Doğal biyo özdeş hormonlar ülkemizde varmi,diğer semptomlar çok yok ama diz aleti kemiklerin sanki egriliyor ,bu durumun geri dönüşü varmi, çok üzgünüm.. ,bilgiler çok güzel,tesekkurler.

Write A Comment