Tüp bebek fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Tüp bebek fiyatlarını belirleyen en önemli etken, tüp bebek merkezinin tedavide başarı oranı ile tüp bebek merkezinin tecrübeli doktor, ekibi ve profesyonel kadrosudur. Bunun yanında tüp bebek kliniğinin teknolojik alt yapı imkanlarıyla beraber tüp bebek tedavisi ile ilgili gelişmiş en son tekniklerin uygulanmasıdır.

2016 yılında tüp bebek tedavisi fiyatları

Tüp bebek fiyatları ülkemizde her sene enflasyon ve dünyada doların artışına göre değişiklik göstermektedir.  Geçtiğimiz senelerde dolar ve Euro’nun artışına bağlı olarak da tüp bebek fiyatlarında nispeten bir artış yaşanmış olabilir.

Dolar ve Euro’daki artışı göz önünde bulundurarak 2016 senesinde tüp bebek tedavisi fiyatlarının nasıl olacağını öngörmek mümkündür.  Tüp bebek tedavisinde kullanılan birçok malzeme ve ilaçlar yurtdışından getirildiği için tedavideki masrafların büyümesine neden olmaktadır. 2015 yılı itibariyle tüp bebek fiyatlarının da düşürülebilmesi için ilaçların bazılarının Türkiye’de yapılmasına çalışılmaktadır. Bu konuda devlet destekli araştırmalar ve çalışmalar halen yürütülmektedir. Ancak tüp bebek tedavisinde 2016 senesinde fiyat aralıkları 2015 senesine göre çok yüksek olmayan oranlarda arttırabilir.

2015 yılı tüp bebek tedavisi fiyatları

Tüp bebek tedavisi fiyatları, kliniğin çiftlere sunduğu imkanlara bağlı olarak değişebilmektedir.  Ancak unutulmaması gerekir ki ücretlendirme tüp bebek merkezinin tecrübesine, başarı oranına ve çiftlere sunduğu özel imkanlarla değişiklik göstermektedir. Her tüp bebek merkezinin fiyat ortalaması farklıdır.

Write A Comment